توجیه اقتصادی استفاده از محصولات کلینیک ساختمانی شهر

جدول مقایسه ای توجیه اقتصادی استفاده از دیوار گچی

جدول مقایسه ای توجیه اقتصادی

←قیمتها به تومان می باشد.

←نرخ اجرای گچ کاری در هردو مورد یکسان می باشد.

←نرخها ذکر شده در جدول بالا با توجه به مشاوره کارشناسان و مهندسین محترم چندین پروژه بزرگ محاسبه گردیده است.

←همانگونه که در جدول ملاحظه می گردد ، در صورت استفاده از محصولات کناف گچ (بتوگیپس و سارالیت) به ازای هر متر مربع 2800 تومان توجیه اقتصادی وجود دارد . مثالا” در یک پروژه 10000 متر مربعی 28000000 تومان صرفه جویی ریالی وجود خواهد داشت که معادل بخشی از گچ مصرفی پروژه می باشد.

←علاوه بر صرفه جویی ریالی ، سرعت کار در مورد استفاده از بتوگیپس ، سارالیت به دلیل اینکه هر دو در یک زمان اجرا می شود بسیار بالا بوده و زمان اجرا تا حداقل 40% کاهش می یابد که این مسئله در مورد پروژه انبوه سازی بسیار قابل توجه می باشد .

←ویژگی دیگر استفاده از محصولات کناف گچ (بتوگیپس و سارالیت) کاهش بار مرده ساختمان می باشد. زیرا هر متر مربع گچ و خاک به ضخامت (3 الی 5 سانتیمتر) 80 کیلوگرم می باشد ولی گچ سارالیت به دلیل تراکم مولکولی بالا و واکنش قابل چشمگیر حداکثر در هر متر مربع به ضخامت (3 الی 5 سانتیمتر) 45 کیلوگرم می باشد .

← یکی از دیگر ویژگی های مهم بتوگیپس این است که در صد تلفیق  با مواد دیگر مثل فوم و بتون بسیار زیاد است و کاملا جذب خود فوم و بتن می شود .←یکی دیگر از مزایای بتوگپیس این است که به دلیل اینکه ضریب انبساطی فوم و تیرچه یکسان نمی باشد به هر دلیلی در محل تلاقی فوم و تیرچه دچار ترک خوردگی می شود که این مسئله با محصول بتوگیپس کاملا رفع می شود ، به دلیل اینکه بتوگیپس با هر متریال (فوم و تیرچه) دارای چسبندگی فوق العاده ای است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *